Klinika dosiadu ,,Od wyczucia do precyzyjnych przejść” – Barłomino

Od nowego roku ruszamy z cyklem klinik dosiadowych „Od wyczucia do precyzyjnych przejść”, które odbywają się w różnych miastach na terenie Polski. Piąta odsłona kliniki dosiadu odbędzie się w Barłominie w dniach 25 – 26 lutego.

Jak wskazuje tytuł, szkolenie to dedykowane jest dla jeźdźców dążących do doskonalenia dosiadu i poszukujących harmonii z wierzchowcem na każdym etapie wspólnego szkolenia się.

Nauka niezależnego dosiadu to wieloletnia praca, dzięki której koń może poruszać się w sposób swobodny, niezakłócany nieprawidłowym dosiadem jeźdźca. Trzeba pamiętać, że wszelkie asymetrie w ciele jeźdźca mają odzwierciedlenie w postaci pogorszenia symetrii konia. Niedociągnięcia w dosiadzie w każdym z chodów uniemożliwiają parze przeskoczenie pewnego poziomu czy też etapu w rozwoju. U koni często są też przyczyną problemów z grzbietem oraz jakością przejść i płynnością ruchu, natomiast u jeźdźców powodują nieprawidłowe nawyki w pozycji i ustawieniu ciała podczas jazdy. W obu przypadkach skutkują pogorszeniem wzajemnego rozumienia się jeźdźca i konia oraz nadużywaniem ręki w prowadzeniu wierzchowca.

Wprowadzeniem do dwudniowego cyklu szkoleniowego jest wykład na temat biomechaniki jeźdźca i oddziaływania dosiadem na konia.

Podczas szkolenia każdy z jeźdźców otrzyma:
– indywidualną diagnostykę funkcjonalną, dzięki której uzyska informację dotyczącą swojego ciała: postawy, budowy mięśniowej i związanych z tym ograniczeń,
– 3 sesje treningowe na koniu,
– indywidualny dobór treningu uzupełniającego, dzięki któremu może efektywnie pracować nad dalszą poprawą swojego dosiadu w pełnym zrozumieniu jak dosiad oddziałowuje na wierzchowca,
– analizę video sesji treningowych.

 

Koszt uczestnika z koniem: 800zł ( zostały już tylko 4 WOLNE MIEJSCA!!!)
Uwaga! Dla jeźdźców JKS Barłomino rabaty! 🙂

Zaliczka dla uczestnika z koniem wynosi 400zł. Wpłata do końca lutego 2020r.

Koszt Słuchacza: 250zł
Zaliczka 100zł.

Słuchacze uczestniczą w wykładzie na temat biomechaniki jeźdźca, za zgodą jeźdźca-uczestnika mogą obserwować indywidualną diagnostykę funkcjonalną. Wszyscy słuchacze mają również możliwość uczestnictwa w roli obserwatorów w każdej z 15 sesji treningowych odbywających się w ciągu dwóch dni szkolenia.

Zgłoszenia kierujemy do organizatorów wydarzenia:
Pani Ewa Mizgała Pręcikowska tel. 883110000, lub w wiadomości na profilu FB: Świadomy dosiad

Szkolenie odbywa się na terenie ośrodka z halą oraz zapleczem noclegowym.
Zakwaterowanie dla wszystkich uczestników na terenie ośrodka
Ceny noclegów zostaną wkrótce podane!
Obiad w formie cateringu ( do wyboru )za dodatkową opłatą

Pytania dotyczące zakwaterowania osób oraz pobytu koni należy kierować do ośrodka JKS Barłomino pod nr telefonu 698712939

Wpłat dokonujemy na nr konta:
501020 5558 1111 187577 600087
MED-LINE Ewa Mizgała Pręcikowska
W tytule należy wpisać : szkolenie Barłomino- dane uczestnika: imię nazwisko słuchacz/ lub uczestnik z koniem

TERMIN WPŁAT ZALICZEK DO KOŃCA LUTEGO 2020R.!!!

ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH ZALICZKI UCZESTNIKÓW Z KOŃMI PO TERMINIE 20 LUTEGO SĄ BEZZWROTNE JEŚLI REZYGNACJA WYNIKA ZE STRONY UCZESTNIKA!!
Wyjątek stanowi uczestnictwo pary koń-jeździec z listy rezerwowej!

Uczestnicy z końmi rozpoczynają szkolenie 18.04.2020r. o godzinie 9.00 diagnostyką funkcjonalną.
Słuchacze rozpoczynają szkolenie 18.04.2020r. o godzinie 11.30 wykładem.

Jako BONUS mamy dla Was małą niespodziankę 🙂 Podczas szkolenia będzie można uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą doboru siedziska do jeźdźca. Oraz przetestować model prestiżowego siodła ujeżdżeniowego dla bardzo wymagających jeźdźców, którego producent umożliwia indywidualne rozwiązania dopasowania siedziska.Nie zapomnij więc zabrać swojego siodła!!!