Klinika dosiadu ,,Od wyczucia do precyzyjnych przejść” – Poznań

Od nowego roku ruszamy z cyklem klinik dosiadowych „Od wyczucia do precyzyjnych przejść”, które odbędą się w różnych miastach na terenie Polski. Druga odsłona cyklu odbędzie się w Poznaniu w dniach 25 – 26 stycznia.

Jak wskazuje tytuł, szkolenie to dedykowane jest dla jeźdźców dążących do doskonalenia dosiadu i poszukujących harmonii z wierzchowcem na każdym etapie wspólnego szkolenia się.

Nauka niezależnego dosiadu to wieloletnia praca, dzięki której koń może poruszać się w sposób swobodny, niezakłócany nieprawidłowym dosiadem jeźdźca. Trzeba pamiętać, że wszelkie asymetrie w ciele jeźdźca mają odzwierciedlenie w postaci pogorszenia symetrii konia. Niedociągnięcia w dosiadzie w każdym z chodów uniemożliwiają parze przeskoczenie pewnego poziomu czy też etapu w rozwoju. U koni często są też przyczyną problemów z grzbietem oraz jakością przejść i płynnością ruchu, natomiast u jeźdźców powodują nieprawidłowe nawyki w pozycji i ustawieniu ciała podczas jazdy. W obu przypadkach skutkują pogorszeniem wzajemnego rozumienia się jeźdźca i konia oraz nadużywaniem ręki w prowadzeniu wierzchowca.

Wprowadzeniem do dwudniowego cyklu szkoleniowego jest wykład na temat biomechaniki jeźdźca i oddziaływania dosiadem na konia.

Podczas szkolenia każdy z jeźdźców otrzyma:
– indywidualną diagnostykę funkcjonalną, dzięki której uzyska informację dotyczącą swojego ciała: postawy, budowy mięśniowej i związanych z tym ograniczeń,
– 3 sesje treningowe na koniu,
– indywidualny dobór treningu uzupełniającego, dzięki któremu może efektywnie pracować nad dalszą poprawą swojego dosiadu w pełnym zrozumieniu jak dosiad oddziałowuje na wierzchowca,
– analizę video sesji treningowych.

 

Koszt uczestnika z koniem: 800zł
(Uwaga! Brak wolnych miejsc!)

Zaliczka dla uczestnika z koniem wynosi 400zł.

Koszt Słuchacza: 250zł (Uwaga! Zostały nam już ostatnie wolne miejsca!)
Zaliczka 100zł.

Możliwość zamówienia dodatkowo obiadu oraz bufetu kawowego za łączną kwotę 35zł. Opłata na miejscu.

Słuchacze uczestniczą w wykładzie na temat biomechaniki jeźdźca, za zgodą jeźdźca-uczestnika mogą obserwować indywidualną diagnostykę funkcjonalną. Wszyscy słuchacze mają również możliwość uczestnictwa w roli obserwatorów w każdej z 15 sesji treningowych odbywających się w ciągu dwóch dni szkolenia.

Zgłoszenia kierujemy do organizatorów wydarzenia:
Pani Ewa Mizgała Pręcikowska tel. 883110000, lub w wiadomości na profilu FB: Świadomy dosiad
Pani Monika tel. 604081177

NR KONTA DO ZALICZEK:
41 1140 2004 0000 3102 6687 9168
W TYTULE NALEŻY WPISAĆ : Świadomy dosiad -słuchacz oraz imię i nazwisko uczestnika

TERMIN WPŁAT ZALICZEK DLA SŁUCHACZY DO 5 stycznia!

Uczestnicy z końmi rozpoczynają szkolenie 25.01.2020r. o godzinie 9.00 diagnostyką funkcjonalną.
Słuchacze rozpoczynają szkolenie 25.01.2020r. o godzinie 11.30 wykładem.

Jako prezent świąteczny mamy dla Was małą niespodziankę 🙂 Podczas szkolenia będzie można uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą doboru siedziska do jeźdźca oraz przetestować model pokazowy siodła ujeżdżeniowego dla bardzo wymagających jeźdźców, którego producent umożliwia indywidualne rozwiązania dopasowania siedziska. Nie zapomnijcie więc zabrać swojego siodła!