Klinika dosiadu ,,Od wyczucia do precyzyjnych przejść” – Toruń

Od nowego roku ruszamy z cyklem klinik dosiadowych „Od wyczucia do precyzyjnych przejść”, które odbywają się w różnych miastach na terenie Polski. Trzecia odsłona kliniki dosiadu odbędzie się w Toruniu w dniach 22 – 23 lutego.

Jak wskazuje tytuł, szkolenie to dedykowane jest dla jeźdźców dążących do doskonalenia dosiadu i poszukujących harmonii z wierzchowcem na każdym etapie wspólnego szkolenia się.

Nauka niezależnego dosiadu to wieloletnia praca, dzięki której koń może poruszać się w sposób swobodny, niezakłócany nieprawidłowym dosiadem jeźdźca. Trzeba pamiętać, że wszelkie asymetrie w ciele jeźdźca mają odzwierciedlenie w postaci pogorszenia symetrii konia. Niedociągnięcia w dosiadzie w każdym z chodów uniemożliwiają parze przeskoczenie pewnego poziomu czy też etapu w rozwoju. U koni często są też przyczyną problemów z grzbietem oraz jakością przejść i płynnością ruchu, natomiast u jeźdźców powodują nieprawidłowe nawyki w pozycji i ustawieniu ciała podczas jazdy. W obu przypadkach skutkują pogorszeniem wzajemnego rozumienia się jeźdźca i konia oraz nadużywaniem ręki w prowadzeniu wierzchowca.

Wprowadzeniem do dwudniowego cyklu szkoleniowego jest wykład na temat biomechaniki jeźdźca i oddziaływania dosiadem na konia.

Podczas szkolenia każdy z jeźdźców otrzyma:
– indywidualną diagnostykę funkcjonalną, dzięki której uzyska informację dotyczącą swojego ciała: postawy, budowy mięśniowej i związanych z tym ograniczeń,
– 3 sesje treningowe na koniu,
– indywidualny dobór treningu uzupełniającego, dzięki któremu może efektywnie pracować nad dalszą poprawą swojego dosiadu w pełnym zrozumieniu jak dosiad oddziałowuje na wierzchowca,
– analizę video sesji treningowych.

 

Koszt uczestnika z koniem: 800zł  (do końca grudnia cena promocyjna 750zł)

Zaliczka dla uczestnika z koniem wynosi 400zł.

Koszt Słuchacza: 250zł (do końca grudnia cena promocyjna 200zł)
Zaliczka 100zł.

Słuchacze uczestniczą w wykładzie na temat biomechaniki jeźdźca, za zgodą jeźdźca-uczestnika mogą obserwować indywidualną diagnostykę funkcjonalną. Wszyscy słuchacze mają również możliwość uczestnictwa w roli obserwatorów w każdej z 15 sesji treningowych odbywających się w ciągu dwóch dni szkolenia.

Zgłoszenia kierujemy do organizatorów wydarzenia:
Pani Ewa Mizgała Pręcikowska tel. 883110000, lub w wiadomości na profilu FB: Świadomy dosiad
Pani Renata tel. 603811005

NR KONTA DO ZALICZEK:
41 1140 2004 0000 3102 6687 9168
W TYTULE NALEŻY WPISAĆ : Świadomy dosiad -słuchacz oraz imię i nazwisko uczestnika

TERMIN WPŁAT ZALICZEK DLA SŁUCHACZY DO 5 stycznia!

Uczestnicy z końmi rozpoczynają szkolenie 22.01.2020r. o godzinie 9.00 diagnostyką funkcjonalną.
Słuchacze rozpoczynają szkolenie 22.01.2020r. o godzinie 11.30 wykładem.