Klinika dosiadu Wrocław – ,,Od wyczucia do precyzyjnych przejść”

Od nowego roku ruszamy z cyklem klinik dosiadowych „Od wyczucia do precyzyjnych przejść”, które odbywają się w różnych miastach na terenie Polski. Czwarta odsłona kliniki dosiadu odbędzie się we Wrocławiu w stajni Smolec w dniach 7 – 8 marca.

Jak wskazuje tytuł, szkolenie to dedykowane jest dla jeźdźców dążących do doskonalenia dosiadu i poszukujących harmonii z wierzchowcem na każdym etapie wspólnego szkolenia się.

Nauka niezależnego dosiadu to wieloletnia praca, dzięki której koń może poruszać się w sposób swobodny, niezakłócany nieprawidłowym dosiadem jeźdźca. Trzeba pamiętać, że wszelkie asymetrie w ciele jeźdźca mają odzwierciedlenie w postaci pogorszenia symetrii konia. Niedociągnięcia w dosiadzie w każdym z chodów uniemożliwiają parze przeskoczenie pewnego poziomu czy też etapu w rozwoju. U koni często są też przyczyną problemów z grzbietem oraz jakością przejść i płynnością ruchu, natomiast u jeźdźców powodują nieprawidłowe nawyki w pozycji i ustawieniu ciała podczas jazdy. W obu przypadkach skutkują pogorszeniem wzajemnego rozumienia się jeźdźca i konia oraz nadużywaniem ręki w prowadzeniu wierzchowca.

Wprowadzeniem do dwudniowego cyklu szkoleniowego jest wykład na temat biomechaniki jeźdźca i oddziaływania dosiadem na konia.

Podczas szkolenia każdy z jeźdźców otrzyma:
– indywidualną diagnostykę funkcjonalną, dzięki której uzyska informację dotyczącą swojego ciała: postawy, budowy mięśniowej i związanych z tym ograniczeń,
– 3 sesje treningowe na koniu,
– indywidualny dobór treningu uzupełniającego, dzięki któremu może efektywnie pracować nad dalszą poprawą swojego dosiadu w pełnym zrozumieniu jak dosiad oddziałowuje na wierzchowca,
– analizę video sesji treningowych.

 

Koszt uczestnika z koniem: 800zł  (BRAK WOLNYCH MIEJSC!!!)

Zaliczka dla uczestnika z koniem wynosi 400zł. Wpłata do końca lutego 2020r.

Koszt Słuchacza: 250zł (do końca grudnia cena promocyjna 200zł)

Zaliczka 100zł.

Słuchacze uczestniczą w wykładzie na temat biomechaniki jeźdźca, za zgodą jeźdźca-uczestnika mogą obserwować indywidualną diagnostykę funkcjonalną. Wszyscy słuchacze mają również możliwość uczestnictwa w roli obserwatorów w każdej z 15 sesji treningowych odbywających się w ciągu dwóch dni szkolenia.

Szkolenie odbywa się na terenie ośrodka z halą.
Zakwaterowanie dla uczestników w bliskiej okolicy .
Obiad w formie cateringu ( do wyboru )za dodatkową opłatą. Więcej informacji podamy wkrótce!

Zgłoszenia kierujemy do organizatorów wydarzenia:
Pani Ewa Mizgała Pręcikowska tel. 883110000, lub w wiadomości na profilu FB: Świadomy dosiad

NR KONTA DO WPŁAT:
Wpłat dokonujemy na nr konta:
501020 5558 1111 187577 600087
W tytule należy wpisać : szkolenie Smolec- dane uczestnika: imię nazwisko słuchacz/ lub uczestnik z koniem

TERMIN WPŁAT ZALICZEK DO KOŃCA LUTEGO 2020R.!!!

Uczestnicy z końmi rozpoczynają szkolenie 07.03.2020r. o godzinie 9.00 diagnostyką funkcjonalną.
Słuchacze rozpoczynają szkolenie 07.03.2020r. o godzinie 11.30 wykładem.

Jako BONUS mamy dla Was małą niespodziankę 🙂 Podczas szkolenia będzie można uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą doboru siedziska do jeźdźca oraz przetestować model pokazowy siodła ujeżdżeniowego dla bardzo wymagających jeźdźców, którego producent umożliwia indywidualne rozwiązania dopasowania siedziska. Nie zapomnijcie więc zabrać swojego siodła!