Oferta dla ośrodków


Oferta dla ośrodków jeździeckich

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze szkolenia dostarczały uczestnikom niezbędnej wiedzy z zakresu dosiadu i świadomości ciała opartej o najnowsze standardy naukowe fizjoterapii sportowej.

Na pierwszym miejscu stawiamy doświadczenie i profesjonalizm!

Jeśli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem w swojej stajni szkolenia z poprawy dosiadu i komunikacji zachęcamy do zapoznania się z planem szkolenia Świadomy Dosiad. Konsultacje grupowe to możliwość zorganizowania w Państwa ośrodku jeździeckim dwudniowej kliniki dosiadu z cyklu „Od wyczucia do precyzyjnych przejść”. Jak nawiązuje tytuł szkolenie dedykowane jest dla jeźdźców dążących do doskonalenia dosiadu, poszukiwania harmonii z wierzchowcem na każdym etapie wyszkolenia pary. Nauka niezależnego dosiadu to wieloletnia praca dzięki, której koń może poruszać się w lepszy sposób a jeździec uzyskuje niezależny dosiad. Wszelkie asymetrie w ciele jeźdźca emanują się w postaci pogorszenia symetrii konia, niedobory w dosiadzie w każdym z chodów uniemożliwiają parze przeskoczenie pewnego poziomu, czy etapu w rozwoju, często są też przyczyną problemów z grzbietem oraz jakością ruchu konia.

Podczas kliniki każdy z uczestników otrzymuje:

 • indywidualną diagnostykę funkcjonalną, dzięki której uzyskuje informację dotyczącą problemów i ograniczeń w jego ciele
 • 3 sesje dosiadowe na koniu
 • indywidualny dobór treningu uzupełniającego na podstawie diagnostyki i sesji na koniu, dzięki którym może efektywnie pracować nad poprawą oddziaływania swoim dosiadem
 • uczestnictwo w wykładzie na temat biomechaniki jeźdźca i oddziaływania dosiadem
 • analizę wideo sesji dosiadowych

Uczestnik z koniem ćwiczy dwie sesje (około 2h w siodle) oraz 2h ćwiczeń uzupełniających dziennie. Są to dwa intensywne dni, podczas których ciało jest bardzo intensywnie bodźcowane, w celu wytworzenia prawidłowych wzorców ruchowych i pobudzenia pamięci czucia ułożenia ciała.

*istnieje także możliwość wydłużenia czasu trwania kliniki do 3dni

*Maksymalna ilość uczestników z koniem – 5

*Maksymalna ilość aktywnych słuchaczy – 4

*aktywni słuchacze obserwują pracę jeźdźców, a także uczestniczą w części ćwiczeń uzupełniających odbywających się na sali gimnastycznej.

Koszty:

 • Koszt dwu dniowej kliniki dla uczestnika z koniem 800zł
 • Koszt aktywnego słuchacza 300zł
 • Koszt dwu dniowej kliniki dla słuchacza obserwatora ustala stajnia we własnym zakresie

* słuchacz uczestniczący w części wykładowej oraz jako obserwator sesji na koniu. Sugerowana cena 250zł za dwa dni.

Wymogi organizacyjne:

 • sala do ćwiczeń / miejsce do diagnostyki terapeutycznej
 • sala wykładowa (na terenie ośrodka lub w bliskiej odległości),
 • maneż lub kryta hala.

 

Świadomy Dosiad – Oferta dla Ośrodków jeździeckich << POBIERZ PDF

 

www.facebook.com/swiadomydosiad/